Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dużo je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na bliskie drogie ubarwienie, dosyć często wybierane są do hodowli w własnych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które bierzemy na naszych pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych powodów do życia prawidłowej pozycji i zdrowia.

Niezwykle znaczącym jest, aby dostarczyć im jako najprawdziwsze powody do rozwoju – dzięki temuż będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe powody do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niekorzystne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i zachodzą w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego osobnika przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia nasila się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników stanowi szersza, akwarium powinno wynosić co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było trwałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, należącymi do unie ryb labiryntowych, i zatem oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Posiada wtedy także inną zaletę – chroni ryby przed za dużym skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o dać na chwila roślin, jakie będą traktowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy kolejne elementy podłoża, jak skały w niższym kolorze. Da nam więc zdrowe powody do analizie tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej pewnej kondycji.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments