{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w awaryjnych sytuacjach może nam znacznie ułatwić życie. W jaki sposób budować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza przeszłość związana z zaciąganiem pożyczek oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli zamierzamy składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek lub garść informacji na temat zakupów ratalnych spłaconych w określonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem staje się brak informacji, dzięki którym bank mógłby dokonać oceny wiarygodności przyszłego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już dawniej kredyty, jednak z różnych powodów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments