Kurier Pocztex Człopa tel. 730 608 208

Zachodniopomorskie

Rynek usług kurierskich dynamicznie się rozwija, trudno zatem zastanawiać się, że tradycyjni operatorzy, jak Poczta Polska, również starają się nadążyć za konkurencją. Jak się okazuje, Pocztex, czyli usługa kurierska poczty polskiej istnieje daleko konkurencyjna. Oferuje szczegółowe śledzenie paczek, szereg unikalnych usług dodatkowych, bezpłatne zamówienie kuriera do budynku i przejrzysty system reklamacji. Do wyboru jesteśmy nowe warianty usługi, od kuriera krajowego, przez „ekspres 24”, po kuriera naturalnego i przesyłki paletowe.

Kurier Pocztex Karlino tel. 730 608 208

Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wielką wadą jest to, że przesyłkę nadamy w każdym oddziale Poczty Polskiej natomiast w każdym elemencie pocztowym. Nie musimy to szukać punktu kurierskiego, każdy jednak wie, gdzie jest najkrótsza Poczta. Paczkę może także odebrać kurier. Wystarczy przygotować przesyłkę oraz zamówić kuriera poprzez formularz lub telefonicznie. Idzie na ostatnie funkcjonalność „nadaj przesyłkę”, jest owo urządzenie idące w prosty i bliski sposób opłacić przesyłkę oraz wygenerować etykietę przewozową. Tak zrobioną etykietę należy wydrukować i przykleić na przesyłkę. Od razu posiadamy jeszcze dojazd do śledzenia paczki. Warto dodać jeszcze o kalkulatorze cen, dzięki któremu łatwo obliczymy, ile wysłanie paczki będzie nas kosztować.
Kurier Pocztex Karlino tel. 730 608 208

Jaką usługę wybrać?

Poczta Polska oferuje wiele rodzajów swoich usług kurierskich, co prawdopodobnie istnieć dezorientujące, przychodzimy ale z pomocą:

zobacz również poczta Kołobrzeg

Pocztex Kurier 48 — standardowe przesyłki, dostarczane najpóźniej do trzeciego dnia codziennego po dniu nadania, do 50kg
Pocztex Kurier miejski — usługa działająca w terenie miast powiatowych, tworzona w przeciągu 4 godzin. Idealna, jeżeli chcemy przesłać coś błyskawicznie w sektorze naszego miasta, do 50kg,
Pocztex Kurier krajowy — klasyczne usługi kurierskie dla przesyłek o wielkości do 10kg, w sam raz dla kobiet, którym nie zależy na krótkim dotarciu przesyłki,
Pocztex expres 24 — kurier „na jutro”, gwarantuje doręczenie drugiego dnia, pozwala także na wysłanie cięższej paczki, do 50kg,
Pocztex Kurier bezpośredni — przesyłki są odbierane i powodowane bezpośrednio, z ominięciem sortowni i centr dystrybucji paczek, czynniki są ustalane indywidualnie, przy zamówieniu kuriera,
Jak istotną paczkę mogę wysłać?

Kurier Pocztex Karlino tel. 730 608 208

W relacje od wybranej usługi obowiązują różne wymiary maksymalne paczek. Kurier miejski oraz Expres 24 dopuszcza paczki których cena długości wszystkich boków nie przekracza 150 cm. Kurier krajowy pozwala wysłać nam przesyłkę, której wymiary nie przekraczają 20 cm x 40 cm x 50 cm (szerokość, wysokość, długość). Jest ponadto możliwość wykupienia usługi „Ponadgabaryt”, o czym ważna przeczytać poniżej, w strony poświęconej usługom dodatkowym. Największe objętościowo przesyłki możemy nadać za pośrednictwem usługi Kurier Bezpośredni, aż do 300 cm sumy wymiarów (szerokość+wysokość+długość), przy czym najdłuższy koniec nie może przekroczyć 200 cm.

Niezwykle prestiżową wiadomością jest również to, że Poczta Polska przyjmuje tolerancję 5% wymiarów, jeżeli więc Twoja paczka jest na przeszkodzie gabarytu maksymalnego, nie musisz denerwować się dodatkowym centymetrem.

Usługi dodatkowe

Pocztex oprócz gamy podstawowych usług kurierskich wykonywa swoją możliwość usługami dodatkowymi, o czym warto wiedzieć ze powodu na unikalność niektórych spośród nich, oraz to, że często o życiu tychże usług zapominamy. Znajdziemy tu oczywiście świadczenia, które są już standardem w sfery: pobranie, śledzenie paczek, dokumenty zwrotne, doręczenie we wskazanym dniu, odbiór w kierunku, „ostrożnie”, potwierdzenie doręczenia oraz zwrotu, sprawdzenie zawartości i ubezpieczenie paczki.

W wachlarzu oferty kurierskiej Poczty Polskiej są i usługi takie jak doręczenie do danej godziny, doręczenie na wybraną godzinę, doręczenie po godzinie 17, do rąk własnych, a chociażby w sobotę, niedzielę i święta. Na uwagę zasługuje też przydatna dla zapracowanych usługa odbioru/doręczania paczki pomiędzy godziną 20 a 7 rano.

Kurier Pocztex Karlino tel. 730 608 208

Nadałem paczkę, gdzie mogę chodzić jej możliwość?

Zlokalizowanie paczki nadanej za pośrednictwem Poczty Polskiej istnieje szczególnie intuicyjne. Wystarczy podać numer listu przewozowego, jaki szuka się na przyjęciu nadania, i system Śledzenie paczek odnajdzie i opisze wszystkie cenne informacje dotyczące naszej przesyłki.

Kurier Pocztex Karlino tel. 730 608 208

Zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments