Lipotransfer – twój sposób na modelowanie sylwetki

Lipotransfer – twój sposób na modelowanie sylwetki

Warto przeczytać

Pragnienie doskonałego ciała dotyczy wielu z nas. Niestety, nie każdy może osiągnąć je w naturalny sposób. Na szczęście z pomocą przychodzą nam kliniki medycyny estetycznej. Chcesz wyszczuplić talię czy biodra i powiększyć biust? A może przeszkadza ci tłuszcz na udach, a przy tym chcesz poprawić kształt twarzy? Lipotransfer może być doskonałą propozycją. Dowiedz się więcej o lipofillingu i sprawdź, czy to rozwiązanie odpowiednie dla ciebie!

Lipotransfer – na czym polega ten zabieg?

Lipotransfer nazwać można zabiegiem łączonym czy dwuetapowym. Na początek wykonuje się liposukcję, która pozwala wyszczuplić i wymodelować wybraną partię ciała. Tak pozyskany tłuszcz jest specjalnie przygotowywany, a następnie ponownie wszczepiany pacjentowi, od którego został pobrany. Z tym, że w zupełnie inne miejsce, w celu jego powiększenia czy wymodelowania. Z jednej strony zabieg jest nieco skomplikowany, gdyż wymaga aż dwóch dość inwazyjnych procedur. Jednak z drugiej strony warto pamiętać, że tkanki pobrane z ciała pacjenta są w pełni kompatybilne z jego organizmem, ryzyko poważnych powikłań w postaci odrzucenia wypełniacza spada więc niemal do zera. W dodatku efekty są niesamowicie naturalne.

Aby zabieg lipotransferu przebiegł pomyślnie, w pierwszym etapie wykonuje się rodzaj liposukcji, który nie uszkadza usuwanych komórek tłuszczowych, dzięki czemu bez trudu można przygotować je do przeszczepu. Jedną z takich procedur będzie np. Vaser Lipo, oferowany przez Klinikę Miracki. Ten zabieg liposukcji ultradźwiękowej nie tylko pozwala na łatwe pobranie tkanki do przeszczepu, lecz dzięki rozgrzewaniu skóry ujędrnia ją i napina, gwarantując doskonałe efekty.

Efekty lipotransferu

Do pierwszych efektów lipotransferu zaliczyć można te związane z zabiegiem liposukcji. Należeć do nich będą między innymi:

 • płaski brzuch i wymodelowana talia,
 • pozbycie się boczków,
 • wyszczuplenie ramion,
 • usunięcie ginekomastii tłuszczowej u mężczyzn,
 • wymodelowanie obszaru pleców, w tym pozbycie się wałeczków.

Kolejny etap lipotransferu to wszczepienie tłuszczu w wybrane miejsce. Jego efekty mogą być następujące:

 • powiększenie i poprawa kształtu biustu,
 • wymodelowanie pośladków,
 • wypełnienie bruzd i zmarszczek,
 • odmłodzenie skóry,
 • ujędrnienie i poprawa kondycji tkanki na szyi, dekolcie i twarzy,
 • powiększenie i poprawa kształtu ust,
 • zniwelowanie blizn.

Zdecydowanie najpopularniejsze z procedur to lipotransfer biustu i lipotransfer twarzy.

Należy pamiętać, że zabiegu przeszczepu tłuszczu nie można przeprowadzić u osób bardzo szczupłych ze względu na brak możliwości pozyskania tkanki do wypełnienia. Cena lipotransferu zależeć będzie od kliniki i miejsc przeprowadzenia obu etapów zabiegu.

Kto powinien zdecydować się na lipotransfer?

Lipotransfer to doskonały sposób na poprawę dla osób, które potrzebują kompleksowej poprawy urody. Zwracając uwagę na powyższe wskazania, można zauważyć, że zabieg ten doskonale sprawdzi się w przypadku rozmaitych problemów, w tym np. blizn zanikowych, które pojawiają się choćby po trudnej postaci trądziku.

Bardzo ważne jest również psychologiczne przygotowanie pacjenta. Dlatego przed przeprowadzeniem zabiegu lekarz zawsze musi upewnić się, czy oczekiwania klienta są adekwatne do możliwych do osiągnięcia rezultatów – podkreślają eksperci z Kliniki Miracki. Lipotransfer nie jest również sposobem na pomoc osobom z otyłością czy bardzo wyraźną nadwagą.

Przeciwwskazania do lipotransferu

Lipotransfer to zabieg dość inwazyjny, dlatego przed podjęciem decyzji należy poznać pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Należeć do nich będą między innymi choroby autoimmunologiczne oraz układu krążenia, choroby serca, cukrzyca, nowotwory, niewydolność nerek i wątroby, a także stany zapalne. Problemem będą też zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie oraz zbyt niska masa ciała ze względu na brak możliwości pobrania tłuszczu do przeszczepu. Kobiety nie powinny decydować się na tę procedurę również w okresie ciąży i karmienia piersią, a także podczas miesiączki. Zabieg nie jest przeznaczony dla osób palących papierosy.

Opinie o lipotransferze najczęściej są zdecydowanie pozytywne, co zachęca kolejne pacjentki do skorzystania z tego zabiegu. Ty również zapragnęłaś się mu poddać? Umów się na wizytę w Klinice Miracki i poznaj więcej szczegółów!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments