Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu dużo spośród nas zima jest często okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do pracy fizycznej. Nie poruszając już nawet o zwykłym spacerze na zdrowym powietrzu… Co wysoce, w stanie zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie jedynie do myślenia o formę fizyczną, ale oraz do kształtu swej skóry. Na wesele wiosna jest świetnym momentem na to, aby wrócić do kondycje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stanie zimowym, że zawierać inny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno z typie problemów skórnych, kiedy również całej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby korzystającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto także okazywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można zaczerpnąć z niewiele odmiennych zabiegów, ponieważ ich wykonywanie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która zezwoli na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najskuteczniejszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli to trafny gatunek a czy ważna je dokonać w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest niewątpliwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, której w sezonie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a jeszcze bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeśli właśnie nie ma nowych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z znajomego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo dobrych metod. Do najpopularniejszych zabiegów w współczesnym okresie dostosowuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego dokonania wykorzystuje się innego typu kwasy, które, w relacje od rodzaju i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić słabsze czy wyższe stężenie. Peeling chemiczny idzie nie wyłącznie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i rozwija rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń odnosi się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją zakończyć chociażby w sukcesu cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie jedynie oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale także poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta droga zbiera się zarówno w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy natomiast w terapiach, jakich projektem jest pełna poprawa stanu cery. Zabiegi tego modelu pozwalają na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która polega na dalekim zawarciu w skórę wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej istotnych wad jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do własnego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z serie ciała, szczególnie narażonych na zgubne działanie warunków atmosferycznych w stanie zimowym, są dłonie. To właśnie na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z problemem wysuszonej i taniej roli w stronach dłoni, doskonałym lekarstwem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są grane w okresie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments