Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak poważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Prasóweczki

Testy koronawirus – czemu są tak poważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są kapitalne znaczenie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ wyłącznie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy posiadają podobne objawy, tylko potrafiące być efektem np. grypy lub innej choroby, nie będącej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą trafić, jednak także osoby chore kiedy i ostatnie z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego kluczowe miejsce ma działanie jak najszybszej ilości testów, jeszcze tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są tanie w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do tego dołączona jest jeszcze informacja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na dróg wykrycia przeciwciał IgM w czasie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwala optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W rozmiarze skuteczności działania testów prezentuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre produkty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne współcześnie na rynku to szczególne i najistotniejsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które planowały związek z złymi lub nosicielami na pierwsze znaczenia jeżeli chodzi o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na pełnym świecie, w współczesnym wyjątkowo w Polsce. Wyniki pomiarów są na końcu szybko dostępne, by móc nauczyć działanie narzekające na punktu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments